Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Toruniu
Stowarzyszenie Geodetów
Polskich
Oddział w Toruniu

ul.Piernikarska 4-6
87-100 Toruń

Konto bankowe:
PKO BP S.A. Oddział I
Nr 2910 2050 11 0000 9402 00 13 2373

"LOTY WIDOKOWE NAD TORUNIEM I OKOLICAMI"
piknik rodzinno-towarzyski dla geodetów i ich rodzin

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Oddział Toruński SGP zorganizował w dniu 21 sierpnia spotkanie plenerowe na lotnisku Aeroklubu Toruńskiego pn. "Loty widokowe nad Toruniem". Przy pięknej, słonecznej pogodzie na lotnisko przybyło około 30 osób, reprezentantów środowisk geodezyjnych z Bydgoszczy i Torunia wraz z rodzinami. Do dyspozycji chętnych podziwiania naszego miasta z wysokości około 300 m podstawiono dwa małe, trzy miejscowe samoloty wielozadaniowe typu Wilga i Morane. W sumie zostało wykonane osiem, ok. 10-15 minutowych przelotów tymi samolotami. Kilku innych śmiałków, preferujących wysokościowe emocje, zdecydowało się na przeloty w obszarze lotniska szybowcami dwumiejscowymi typu Puchacz i Bocian.
Wszyscy uczestnicy lotów byli pod wrażeniem wspaniałych widoków i maszyn latających, większość po raz pierwszy zdecydowało się na takie doświadczenia, zwłaszcza kilkoro dzieci.
Impreza była również gratką dla amatorów fotografii, wielu uczestników wyposażonych w aparaty fotograficzne wykonało niepowtarzalne zdjęcia.
W miłej atmosferze piknikowej przy wspólnym kawiarnianym stoliku spotkanie geodetów zakończono miłymi pogawędkami na różne tematy, w tym perspektywę przyszłych spotkań i wycieczek.
( G.Łuczka - 21.08.2011r.)


Więcej zdjęć zamieścimy wkrótce w naszej galerii.

.


Copyright by SGP O/Toruń © 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone.